RSS feed for shaker

shaker has watched 195 romance films.

  • Little Women

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Long Shot

    ★★

  • A Star Is Born

    ★★½

  • Cold War

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Mektoub, My Love

    ★★★

  • Passengers

  • Collateral Beauty

  • La La Land

  • Me Before You

  • Hepta: The Last Lecture

  • In the Room

  • The Lobster

  • Love

  • Carol

  • Zana'et Settat

  • Fifty Shades of Grey

    ★★★

  • The Fault in Our Stars

  • The beauty of Rouh

  • Her

  • Begin Again

  • About Time

  • Don Jon

  • Blue Is the Warmest Color

  • Before Midnight

  • The Best Offer

  • El Anesah Mami

  • Silver Linings Playbook

  • Happiness Never Comes Alone

  • Game Over

  • The Player

  • Amour

    ★★★

  • Laurence Anyways

    ★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★

  • The Vow

  • Dear Grandfather

  • Omar & Salma 3

  • Baba

  • Friends with Benefits

  • Crazy, Stupid, Love.

  • Zookeeper

  • One Day

  • Just Go with It

  • 365 Days of Happiness !

  • No Strings Attached

  • Love & Other Drugs

  • Bewildered Bolbol

  • Remember Me

  • Dear John

  • Mr. Nobody

  • (500) Days of Summer

  • Teer Enta

  • Dokkan Shehata

  • Omar & Salma 2

  • He's Just Not That Into You

  • Revolutionary Road

  • The Reader

  • The Curious Case of Benjamin Button

  • Love Exposure

  • Rami Al-Etesami

  • H Dabbour

  • Fool's Gold

  • Klashinkov

  • I Am Not With Them

  • P.S. I Love You

  • Hotel Chevalier

    ★★★★

  • Atonement

    ★★½

  • No Reservations

  • Omar & Salma

  • Knocked Up

  • Chaos