RSS feed for shaki

shaki has logged 18 entries for films during 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Whores' Glory

Whores' Glory

2011
×
★★★★
Edit this entry  
05
Reality

Reality

2012
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★
Edit this entry  
02
Sound of My Voice

Sound of My Voice

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Thrive

Thrive

2011
×
Read the review Edit this entry  
21
Bubble Boy

Bubble Boy

2001
×
Edit this entry  
21
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★½
Edit this entry  
19
Beasts of the Southern Wild

Beasts of the Southern Wild

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Kaboom

Kaboom

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ali G Indahouse

Ali G Indahouse

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
God Bless America

God Bless America

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Dictator

The Dictator

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Desperately Seeking Susan

Desperately Seeking Susan

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shame

Shame

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Shining

The Shining

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Grey

The Grey

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hanna

Hanna

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry