• Friends: The Reunion

    ★★★

  • Another Round

    ★★

  • There Is No Evil

    ★★

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • An Officer and a Spy

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★½

  • Nabat

    ★★

  • Dance With Me

    ★★½

  • The Pig's Gene

  • Rahman 1400

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • A Hairy Tale

    ★★★

  • Gholamreza Takhti

    ★★★

  • The Warden

    ★★★★

  • Just 6.5

    ★★★★

  • The Souvenir

    ★★★½

  • Paradise

  • Mary Poppins Returns

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Ashes in the Snow

    ★★★

  • Smallfoot

    ★★★★

  • Red Joan

  • Vita & Virginia

  • Green Book

    ★★★★

  • Never Look Away

    ★★★

  • Centipede

    ★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • I Want to Dance

    ★★★

  • The Wild Pear Tree

    ★★★★

  • The Professor

    ★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★

  • Patrick Melrose

    ★★★★

  • Everybody Knows

    ★★★

  • Thunder Road

    ★★★½

  • Pig

    ½

  • Bomb: A Love Story

    ★★★

  • Sheeple

    ★★★½

  • The Lost Strait

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★★

  • Wildlife

    ★★

  • Oxidan

    ★★★½

  • The Post

    ★★

  • My Brother Khosrow

  • Coco

    ★★★

  • Asphyxia

    ★½

  • The Man Who Invented Christmas

    ★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • The Upside

  • Papillon

    ★★★★

  • Negar

  • What Happened to Monday

    ★½

  • No Date, No Signature

    ★★

  • Rough Night

  • Despicable Me 3

  • Shock Wave

  • The Guidance Patrol 2

    ★★★★

  • The Boss Baby

  • Song to Song

    ★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★½

  • Big Little Lies

    ★★★★½

  • On Body and Soul

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • Moana

  • The Young Pope

    ★★★★½

  • The Magnificent Seven