lee has logged 164 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
Read the review Edit this entry  
31
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
Edit this entry  
26
Plus One

Plus One

2019
×
Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
This Is the End

This Is the End

2013
×
Edit this entry  
25
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Edit this entry  
25
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Break the Silence: The Movie

Break the Silence: The Movie

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Black Is King

Black Is King

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Holidate

Holidate

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
22
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
Read the review Edit this entry  
25
Savage X Fenty Show Vol. 2

Savage X Fenty Show Vol. 2

2020
×
Edit this entry  
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★★★
Edit this entry  
10
Burn the Stage: The Movie

Burn the Stage: The Movie

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Zodiac

Zodiac

2007
×
Edit this entry  
01
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Nice Girl Like You

A Nice Girl Like You

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
16
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Phineas and Ferb the Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb the Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Candy Jar

Candy Jar

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Don Jon

Don Jon

2013
×
Edit this entry  
24
Justice League

Justice League

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Work It

Work It

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
John Wick

John Wick

2014
×
Edit this entry  
17
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Project Power

Project Power

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry