RSS feed for lee
  • Blockers

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Tomb Raider

    ★★★

  • A Wrinkle in Time

    ★★½

  • Game Night

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Red Sparrow

    ½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Pad Man

    ★★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Step Sisters

    ★½

  • Searching

    ★★★★

  • Black Mirror: Black Museum

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★

  • Doctor Who: Twice Upon a Time

  • Pitch Perfect 3

    ★★

  • Russell Howard: Recalibrate

  • Tiger Zinda Hai

    ½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Michelle Wolf: Nice Lady

    ★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★★½

  • Justice League

    ★½

  • Coco

    ★★★★

  • Demi Lovato: Simply Complicated

    ★★★½

  • Geostorm

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

  • Kingsman: The Golden Circle

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • The Emoji Movie

    ½

  • HAIM / Valentine

  • Dunkirk

    ★★★½

  • War for the Planet of the Apes

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★½

  • Transformers: The Last Knight

  • Girls Trip

    ★★

  • Oh, Hello on Broadway

  • In a Heartbeat

    ★★★½

  • Sarah Silverman: A Speck of Dust

    ★★½

  • The Beguiled

    ★★★½

  • Hasan Minhaj: Homecoming King

  • The Mummy

    ½

  • Wonder Woman

    ★★★★½

  • Baywatch

    ★★½

  • You Get Me

    ½

  • Yes, God, Yes

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★★

  • Power Rangers

    ★★★★

  • Dave Chappelle: The Age of Spin

  • Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

  • Lou

    ★★★½

  • The Boss Baby

    ½

  • Atomic Blonde

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Amy Schumer: The Leather Special

  • Kong: Skull Island

    ★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • Big Little Lies

    ★★★★½