RSS feed for Jordi

Jordi has logged 497 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
13th

13th

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
LA 92

LA 92

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Long Shot

Long Shot

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
ReMastered: Who Killed Jam Master Jay?

ReMastered: Who Killed Jam Master Jay?

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Searching

Searching

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tumbbad

Tumbbad

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Boarding School

Boarding School

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bugs: A Trilogy

Bugs: A Trilogy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Secret Santa

Secret Santa

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wishmaster

Wishmaster

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
All the Creatures Were Stirring

All the Creatures Were Stirring

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
P2

P2

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Twas the Night of the Tree Beast

Twas the Night of the Tree Beast

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Decampitated

Decampitated

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bloody Ballet

Bloody Ballet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Christmas Treat

A Christmas Treat

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
All the Boys Love Mandy Lane

All the Boys Love Mandy Lane

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Man Who Invented Christmas

The Man Who Invented Christmas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Leprechaun Returns

Leprechaun Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Of Cats & Women

Of Cats & Women

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pin

Pin

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Dark

The Dark

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Butterfly Kisses

Butterfly Kisses

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
To Hell and Back: The Kane Hodder Story

To Hell and Back: The Kane Hodder Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The American Meme

The American Meme

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dr. Giggles

Dr. Giggles

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lasso

Lasso

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cabin Boy

Cabin Boy

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
You Might Be the Killer

You Might Be the Killer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Baby

The Baby

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Strangeland

Strangeland

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Our House

Our House

2018
×
★★
Read the review Edit this entry