Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
A Place in Heaven

A Place in Heaven

2013
×
Edit this entry  
18
Shabbat

Shabbat

2021
×
Edit this entry  
18
My Father My Lord

My Father My Lord

2007
×
Edit this entry  
17
The Book of Solutions

The Book of Solutions

2023
×
Edit this entry  
17
The Aerial

The Aerial

2007
×
Edit this entry  
16
La Chimera

La Chimera

2023
×
Edit this entry  
11
Afire

Afire

2023
×
★★★★
Edit this entry  
11
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
L'Argent

L'Argent

1983
×
Edit this entry  
09
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
Edit this entry  
03
Victory

Victory

2023
×
Edit this entry  
02
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Mean Girls

Mean Girls

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Education

Education

2020
×
Edit this entry  
01
Shake Your Cares Away

Shake Your Cares Away

2021
×
Read other review Edit this entry  
30
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
Edit this entry  
29
Sparta

Sparta

2022
×
Edit this entry  
28
Rimini

Rimini

2022
×
Edit this entry  
28
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Poor Things

Poor Things

2023
×
Edit this entry  
24
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
Edit this entry  
21
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Compartment No. 6

Compartment No. 6

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ariel

Ariel

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★½
Edit this entry  
17
Husbands

Husbands

1970
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
Edit this entry  
13
Scarlet

Scarlet

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
Fallen Leaves

Fallen Leaves

2023
×
Edit this entry  
11
Letter to a Pig

Letter to a Pig

2022
×
Edit this entry  
10
Saltburn

Saltburn

2023
×
Read the review Edit this entry  
09
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Bonfire Night

Bonfire Night

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
La Ciénaga

La Ciénaga

2001
×
Edit this entry  
07
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
Edit this entry  
07
True Stories

True Stories

1986
×
Edit this entry  
05
Phoenix

Phoenix

2014
×
Edit this entry  
03
Sweetie

Sweetie

1989
×
Edit this entry  
02
The Delinquents

The Delinquents

2023
×
★★★
Edit this entry  
31
Close Your Eyes

Close Your Eyes

2023
×
Edit this entry  
29
Ferrari

Ferrari

2023
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Settlers

The Settlers

2023
×
★★★★
Edit this entry  
25
Ikea Heights

Ikea Heights

2009
×
Edit this entry  
22
Maestro

Maestro

2023
×
Read the review Edit this entry  
22
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
Edit this entry  
19
Tales of Ordinary Madness

Tales of Ordinary Madness

1981
×
Edit this entry  
15
Ole LaRosh

Ole LaRosh

2022
×
Read other review Edit this entry  
10
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★★
Read other review Edit this entry