Sort by

Yuval has logged 32 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Up The Wrong Tree

Up The Wrong Tree

2013
×
Edit this entry  
30
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
South Park: Bigger, Longer & Uncut

South Park: Bigger, Longer & Uncut

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
My Winnipeg

My Winnipeg

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Suicide Club

Suicide Club

2001
×
★★★
Edit this entry  
25
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
Read the review Edit this entry  
25
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★
Edit this entry  
25
Gradiva

Gradiva

2014
×
Edit this entry  
25
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Edit this entry  
21
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Comfortably Numb

Comfortably Numb

1991
×
Read the review Edit this entry  
19
Almost Famous

Almost Famous

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
Edit this entry  
18
Me and You and Everyone We Know

Me and You and Everyone We Know

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Saint Clara

Saint Clara

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Trailer Park Boys

Trailer Park Boys

1999
×
Edit this entry  
12
The Band's Visit

The Band's Visit

2007
×
Read the review Edit this entry  
11
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
La Strada

La Strada

1954
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Just sing!

Just sing!

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Bridge

Bridge

2010
×
½
Edit this entry  
02
Just sing!

Just sing!

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
Iris

Iris

1968
×
Read the review Edit this entry