Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★½
Edit this entry  
25
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Bully

Bully

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Out

Out

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Us Again

Us Again

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Housewife and the Hustler

The Housewife and the Hustler

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
12
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★½
Edit this entry  
10
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Food That Built America

The Food That Built America

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Food That Built America

The Food That Built America

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Grease

Grease

1978
×
★★★
Edit this entry  
25
Broken Harts

Broken Harts

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
My Husband's Double Life

My Husband's Double Life

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Young, Stalked, and Pregnant

Young, Stalked, and Pregnant

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Life

Life

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Greenland

Greenland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Onision: In Real Life

Onision: In Real Life

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Live Free or Die Hard

Live Free or Die Hard

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
My Father's Other Family

My Father's Other Family

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Collective

Collective

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Little White Lie

Little White Lie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Time

Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The State of Texas vs. Melissa

The State of Texas vs. Melissa

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy

Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Why Did You Kill Me?

Why Did You Kill Me?

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Future People: The Family of Donor 5114

Future People: The Family of Donor 5114

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
American Tragedy

American Tragedy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Robin Roberts Presents: The Mahalia Jackson Story

Robin Roberts Presents: The Mahalia Jackson Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
kid 90

kid 90

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Love Song for Latasha

A Love Song for Latasha

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Last Blockbuster

The Last Blockbuster

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry