Scott has logged 32 entries for films during September 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★½
Edit this entry  
30
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
RoboCop

RoboCop

2014
×
★★
Edit this entry  
27
That Thing You Do!

That Thing You Do!

1996
×
★★★½
Edit this entry  
26
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Sunnyside

Sunnyside

1919
×
★★★½
Edit this entry  
20
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★½
Edit this entry  
20
Maidentrip

Maidentrip

2013
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Unknown Known

The Unknown Known

2013
×
★★★★
Edit this entry  
19
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
We Are What We Are

We Are What We Are

2013
×
★★½
Edit this entry  
12
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Town

The Town

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Red Balloon

The Red Balloon

1956
×
★★★½
Edit this entry  
07
His Royal Slyness

His Royal Slyness

1920
×
★★★
Edit this entry  
07
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★★★
Edit this entry  
07
Safety Last!

Safety Last!

1923
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Looper

Looper

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★½
Edit this entry  
05
Sin City: A Dame to Kill For

Sin City: A Dame to Kill For

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★
Edit this entry  
01
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
The Unauthorized Saved by the Bell Story

The Unauthorized Saved by the Bell Story

2014
×
★½
Edit this entry