RSS feed for Scott

Scott has watched 333 science fiction films.

  • Horse Girl

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Brightburn

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Glass

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • High Life

    ★★★½

  • Aniara

    ★★★½

  • Extinction

    ★★

  • How It Ends

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Anon

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Rampage

    ★★

  • The Titan

    ★½

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★

  • Ready Player One

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • A Wrinkle in Time

    ★★½

  • Mute

    ★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Justice League

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Ravenous

    ★★★½

  • What Happened to Monday

    ★★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Okja

    ★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★★

  • The Circle

    ★½

  • The Endless

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Ghost in the Shell

    ★½

  • Bokeh

    ★★½

  • Power Rangers

    ★★★

  • Life

    ★★½

  • Lucid Dream

    ★★½

  • Logan

    ★★★★½

  • iBoy

  • Marjorie Prime

    ★★★½

  • The Discovery

    ★★★½

  • Resident Evil: The Final Chapter

    ★★½

  • A Cure for Wellness

    ★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Spectral

    ★½

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • ARQ

    ★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • Suicide Squad

    ★½

  • Star Trek Beyond

    ★★★½

  • Independence Day: Resurgence

    ★★½

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Allegiant

    ★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★½

  • Midnight Special

    ★★★★

  • The 5th Wave

    ½