RSS feed for Scott

Scott has watched 38 westerns.

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Beguiled

    ★★★★

  • The Rider

    ★★★★

  • Hell or High Water

    ★★★★½

  • Jane Got a Gun

    ★★½

  • The Revenant

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • Bone Tomahawk

    ★★★★½

  • Slow West

    ★★★★

  • Jauja

    ★★★★

  • A Million Ways to Die in the West

    ½

  • The Lone Ranger

    ★★

  • Ain't Them Bodies Saints

    ★★★

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • Rango

    ★★★½

  • Meek's Cutoff

    ★★★½

  • The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

    ★★★★★

  • The Proposition

    ★★★★

  • Shanghai Knights

  • Shanghai Noon

  • City Slickers II: The Legend of Curly's Gold

  • Maverick

  • Unforgiven

    ★★★★★

  • City Slickers

  • Dances with Wolves

  • Lonesome Dove

  • ¡Three Amigos!

  • Silverado

  • Blazing Saddles

  • Duck, You Sucker

    ★★★★

  • Once Upon a Time in the West

    ★★★★★

  • The Good, the Bad and the Ugly

    ★★★★★

  • The Shooting

    ★★★½

  • The Man Who Shot Liberty Valance

    ★★★★½

  • Giant

    ★★★★

  • The Searchers

  • The Treasure of the Sierra Madre

    ★★★★

  • Stagecoach

    ★★★★