Shane has logged 47 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
50/50

50/50

2011
×
Read the review Edit this entry  
25
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mortal

Mortal

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hellboy

Hellboy

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
07
The Boss

The Boss

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ben 10: Race Against Time

Ben 10: Race Against Time

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Love Guru

The Love Guru

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Love Guru

The Love Guru

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Limitless

Limitless

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Office Space

Office Space

1999
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

2014
×
Read the review Edit this entry  
18
Run Hide Fight

Run Hide Fight

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Playing It Cool

Playing It Cool

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
About Time

About Time

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Battlefield Earth

Battlefield Earth

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Dying of the Light

Dying of the Light

2014
×
Read the review Edit this entry  
13
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rock of Ages

Rock of Ages

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Chicago

Chicago

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Hercules

Hercules

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Dungeonmaster

The Dungeonmaster

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
17 Again

17 Again

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Impractical Jokers: The Movie

Impractical Jokers: The Movie

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry