• Role Models

    ★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★½

  • Mamma Mia!

    ★★★

  • The Love Guru

    ★★

  • You Don't Mess with the Zohan

    ★★

  • Walk Hard: The Dewey Cox Story

    ★★★½

  • Ben 10: Race Against Time

    ★½

  • Enchanted

    ★★★½

  • Stardust

    ★★★★½

  • Sunshine

    ★★★★★

  • Hot Fuzz

    ★★★★½

  • Norbit

    ★★★★★

  • Casino Royale

    ★★★

  • The Prestige

    ★★★★

  • Paprika

    ★★★★

  • The Departed

    ★★★

  • Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

    ★★★★

  • The Fast and the Furious: Tokyo Drift

  • A Scanner Darkly

    ★★★½

  • Kiss Kiss Bang Bang

    ★★★★

  • Sky High

    ★★★★★

  • Batman Begins

    ★★★½

  • The Pacifier

    ★★

  • Ocean's Twelve

    ★★

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★★

  • The SpongeBob SquarePants Movie

    ★★★★½

  • Spider-Man 2

    ★★★★

  • Shaun of the Dead

    ★★★★½

  • Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

    ★★★½

  • 2 Fast 2 Furious

    ★★★

  • Down with Love

    ★★★½

  • Old School

    ★★★½

  • Chicago

    ★★

  • I Spy

    ★★

  • The Royal Tenenbaums

    ★★★½

  • The Fast and the Furious

    ★★★

  • Swordfish

    ★★★

  • Moulin Rouge!

    ★★★

  • A Knight's Tale

    ★★★

  • Nutty Professor II: The Klumps

    ★★★★★

  • Battlefield Earth

    ★½

  • The Road to El Dorado

    ★★★★

  • 10 Things I Hate About You

    ★★★★

  • Office Space

    ★★★½

  • She's All That

    ★★★½

  • Rushmore

    ★★★★

  • Gummo

    ★★★½

  • Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

    ★★★★★

  • Hercules

    ★★★½

  • Space Jam

    ★★★

  • Se7en

    ★★★★

  • Kids

    ★★★

  • Batman Forever

  • While You Were Sleeping

    ★★★

  • Batman: Mask of the Phantasm

    ★★★★★

  • Falling Down

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★★

  • Batman Returns

    ★★★½

  • Kiki's Delivery Service

    ★★★★½

  • Batman

    ★★★

  • Commando

    ★★★

  • The Dungeonmaster

    ★★★

  • The Cannonball Run

    ★★

  • Escape from New York

    ★★★½

  • The Empire Strikes Back

    ★★★★★

  • Star Wars

    ★★★★½

  • Slap Shot

    ★★★

  • One Flew Over the Cuckoo's Nest

    ★★★★

  • What's Up, Doc?

    ★★★★