• Don't Look Up

    ★★★★

  • The Unforgivable

    ★★★★

  • The Shrink Next Door

    ★★★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★

  • The Many Saints of Newark

    ★½

  • Squid Game

    ★★★★★

  • My Son

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • Malignant

    ★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★

  • Fear Street: 1994

  • Time

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Wrath of Man

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Hunter Hunter

    ★★★½

  • Son

  • Boss Level

    ★★★

  • The Little Things

    ★½

  • Censor

    ★★

  • The Marksman

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Dry

    ★★★

  • Your Honor

    ★★★★★

  • Kevin Hart: Zero F**ks Given

    ★★★

  • The Undoing

    ★★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★½

  • Run

    ★★

  • Fatman

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Another Round

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Honest Thief

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ½

  • Bill & Ted Face the Music

  • Tenet

    ★★

  • Host

    ★★½

  • Unhinged

    ★★

  • Jim Jefferies: Intolerant

    ★★½

  • Hamilton

    ★★½

  • Ava

    ★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • 8:46

    ★★½

  • Defending Jacob

    ★★★★½

  • Sincerely Louis C.K.

    ★★★★½

  • The Hunt

    ★★★½

  • The Way Back

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Possessor

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Relic

    ★½

  • The Courier

  • Worth

    ★½

  • Uncle Frank

    ★★½

  • Bad Boys for Life

    ★½

  • Cats

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½