RSS feed for Shaun

Shaun has logged 331 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Don't Think Twice

Don't Think Twice

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Witness

The Witness

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Collateral Beauty

Collateral Beauty

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Monster Trucks

Monster Trucks

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Tower

Tower

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Zero Days

Zero Days

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Disappointments Room

The Disappointments Room

2016
×
Read the review Edit this entry  
21
Passengers

Passengers

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Santa with Muscles

Santa with Muscles

1996
×
Read the review Edit this entry  
10
Spectral

Spectral

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
Read the review Edit this entry  
07
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Southside with You

Southside with You

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Loving

Loving

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Allied

Allied

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bad Santa 2

Bad Santa 2

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Tonight She Comes

Tonight She Comes

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Peelers

Peelers

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Audrie & Daisy

Audrie & Daisy

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
ARQ

ARQ

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Into the Inferno

Into the Inferno

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Before the Flood

Before the Flood

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Light Between Oceans

The Light Between Oceans

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Masterminds

Masterminds

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Supernova

Supernova

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Sully

Sully

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Snowden

Snowden

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
King Cobra

King Cobra

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
In a Valley of Violence

In a Valley of Violence

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Yoga Hosers

Yoga Hosers

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tickled

Tickled

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry