RSS feed for Shaun

Shaun has logged 50 entries for films during October 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Masterminds

Masterminds

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Supernova

Supernova

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Sully

Sully

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Snowden

Snowden

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
King Cobra

King Cobra

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
In a Valley of Violence

In a Valley of Violence

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Yoga Hosers

Yoga Hosers

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tickled

Tickled

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Greasy Strangler

The Greasy Strangler

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Trolls

Trolls

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
My Scientology Movie

My Scientology Movie

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Inferno

Inferno

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Neruda

Neruda

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Aquarius

Aquarius

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kate Plays Christine

Kate Plays Christine

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lion

Lion

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Batman: Return of the Caped Crusaders

Batman: Return of the Caped Crusaders

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Birth of a Nation

The Birth of a Nation

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dog Eat Dog

Dog Eat Dog

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Eyes of My Mother

The Eyes of My Mother

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Layla M.

Layla M.

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bleed for This

Bleed for This

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Voyage of Time: Life's Journey

Voyage of Time: Life's Journey

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
13th

13th

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
American Honey

American Honey

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Graduation

Graduation

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A United Kingdom

A United Kingdom

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mascots

Mascots

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Ghoul

The Ghoul

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lake Bodom

Lake Bodom

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Elle

Elle

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Kills on Wheels

Kills on Wheels

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Lo and Behold: Reveries of the Connected World

Lo and Behold: Reveries of the Connected World

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry