Sort by

Shaun has logged 430 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
American Siege

American Siege

2021
×
Edit this entry  
24
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Novice

The Novice

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Trip

The Trip

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
South Park: Post COVID: The Return of COVID

South Park: Post COVID: The Return of COVID

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Protégé

The Protégé

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mother/Android

Mother/Android

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fortress

Fortress

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Deadlock

Deadlock

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Adrienne

Adrienne

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Chronic

Chronic

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Daniel & Ana

Daniel & Ana

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
South Park: Post COVID

South Park: Post COVID

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Humans

The Humans

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Silo

Silo

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Introducing, Selma Blair

Introducing, Selma Blair

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Apex

Apex

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Small Engine Repair

Small Engine Repair

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
7 Prisoners

7 Prisoners

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry