Sort by

shanes121 has logged 158 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★
Edit this entry  
21
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Flee

Flee

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
02
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★½
Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★½
Edit this entry  
16
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Red Notice

Red Notice

2021
×
Edit this entry  
13
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★★
Edit this entry  
03
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
She's Out of My League

She's Out of My League

2010
×
★★
Edit this entry  
26
Yes Man

Yes Man

2008
×
★★★
Edit this entry  
24
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★½
Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★½
Edit this entry  
21
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Edit this entry  
18
Mass

Mass

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Edit this entry  
27
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder

Wonder

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Kafka

Kafka

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry