RSS feed for Shankey_8
  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★½

  • The Hunt

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • Ghost Stories

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Mardaani 2

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Fractured

    ★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★

  • 3 from Hell

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Jallikattu

    ★★★★

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Haunt

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Angel of Mine

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½

  • Vivarium

    ★★

  • Crawl

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Game Over

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Article 15

    ★★★★½

  • Avengement

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • First Love

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Chase

  • Brightburn

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Swallow

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • The Tashkent Files

    ½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Pet Sematary

  • Captive State

  • The Highwaymen

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★★

  • Girl on the Third Floor

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Villains

    ★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • The Professor and the Madman

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★½

  • Triple Frontier

    ★★½

  • Total Dhamaal

    ½

  • Happy Death Day 2U

    ★★½