RSS feed for Shankey_8
  • Calibre

    ★★★

  • Dying to Survive

    ★★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★½

  • Dogman

    ★★★★½

  • Burning

    ★★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Arctic

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Everybody Knows

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Back Roads

    ★★★

  • Traffik

    ★★

  • Corbin Nash

    ★★★½

  • 10x10

  • Rampage

    ★½

  • Blackmail

    ★★★

  • Gonjiam: Haunted Asylum

    ★★★★

  • Raid

    ★★

  • Ghostland

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★½

  • Upgrade

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Tomb Raider

    ★★

  • Game Night

    ★★★

  • Unsane

    ★★★★

  • Black '47

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Red Sparrow

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★★

  • Black Panther

    ★★½

  • The Guilty

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • American Animals

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Searching

    ★★★★½

  • Summer of 84

    ★★

  • Den of Thieves

    ★★★½

  • 12 Strong

    ★★

  • The Commuter

    ★★½

  • Insidious: The Last Key

    ★★

  • 1987: When the Day Comes

    ★★★★

  • Bright

    ★½

  • All the Money in the World

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • The Greatest Showman

    ★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Forgotten

    ★★★

  • One Cut of the Dead

    ★★★★½

  • The Place

    ★★★★

  • Ittefaq

    ★★★

  • Crooked House

    ★★★

  • Terrified

    ★★½

  • Marrowbone

    ★★½

  • The Girl in the Fog

    ★★★★½

  • Jigsaw

    ★★

  • Justice League

    ★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Beyond Skyline

  • Wheelman

    ★★½

  • The Babysitter

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Happy Death Day

    ★★