Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
Read the review Edit this entry  
13
Antibirth

Antibirth

2016
×
Read the review Edit this entry  
27
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Edit this entry  
21
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★★
Edit this entry  
11
Easy A

Easy A

2010
×
Read the review Edit this entry  
10
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
Read the review Edit this entry  
30
Rebels @School

Rebels @School

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ladies and Gentlemen, the Fabulous Stains

Ladies and Gentlemen, the Fabulous Stains

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Madhouse

Madhouse

2004
×
★★
Edit this entry  
25
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Meskina

Meskina

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Bon Bini: Judeska in da House

Bon Bini: Judeska in da House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
Read the review Edit this entry  
07
Hurricane Bianca

Hurricane Bianca

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Addicted to Fresno

Addicted to Fresno

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blade: Trinity

Blade: Trinity

2004
×
Edit this entry  
19
The Grey Zone

The Grey Zone

2001
×
Edit this entry  
19
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
Edit this entry  
17
Beasts of the Southern Wild

Beasts of the Southern Wild

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Unexpected

Unexpected

2015
×
★★½
Edit this entry  
12
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
Edit this entry  
08
When Friendship Kills

When Friendship Kills

1996
×
Read the review Edit this entry  
03
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Savage X Fenty Show Vol. 2

Savage X Fenty Show Vol. 2

2020
×
Read the review Edit this entry  
31
He's Way More Famous Than You

He's Way More Famous Than You

2013
×
★★
Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
If These Walls Could Talk 2

If These Walls Could Talk 2

2000
×
Read the review Edit this entry  
26
A Man Called Sarge

A Man Called Sarge

1990
×
Edit this entry  
26
Modern Vampires

Modern Vampires

1998
×
Edit this entry  
25
Dennis the Menace

Dennis the Menace

1993
×
Edit this entry  
24
Heartburn

Heartburn

1986
×
Edit this entry  
24
Sarah Cooper: Everything's Fine

Sarah Cooper: Everything's Fine

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Family

Family

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry