• Choose or Die

    ★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Business Proposal

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Our Beloved Summer

    ★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★

  • Rest in Peace

  • Eternals

    ★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Silent Night

    ★★★

  • A Cycle of Cloud and Rain

  • Jombi

  • Forever

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Humans

    ★★

  • Come From Away

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • I and the Stupid Boy

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Cinderella

    ★★½

  • Encounter

    ★★½

  • The Hand of God

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Cyrano

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Hometown Cha-Cha-Cha

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Whether the Weather is Fine

    ★★★★

  • Looking for Rafflesias and Other Fleeting Things

    ★★

  • Revirginized

    ½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★½

  • In Front of Your Face

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Medium

    ★★

  • After Yang

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

  • The Little Planet

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Doing Is Love

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★½

  • Loki

    ★★★

  • Pompo the Cinephile

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Last Twilight in Phuket

  • Cruella

    ★★★

  • Four Roads

    ★★★