Sort by

Shan has logged 599 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
What Do We See When We Look at the Sky?

What Do We See When We Look at the Sky?

2021
×
Edit this entry  
27
Labs Kita...Okey Ka Lang?

Labs Kita...Okey Ka Lang?

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
My Dead Dad's Porno Tapes

My Dead Dad's Porno Tapes

2018
×
Edit this entry  
27
Maybe Aliens

Maybe Aliens

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Two

Two

1965
×
Edit this entry  
27
Fun Facts

Fun Facts

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Souvenir

Souvenir

2018
×
Edit this entry  
27
Antoine and Colette

Antoine and Colette

1962
×
★★★★
Edit this entry  
27
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Rakenrol

Rakenrol

2011
×
★★½
Edit this entry  
25
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★½
Edit this entry  
21
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Vegetarian

Vegetarian

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Reprise

Reprise

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Snowman

The Snowman

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
In Front of Your Face

In Front of Your Face

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Edit this entry  
11
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Humans

The Humans

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
It's a Summer Film!

It's a Summer Film!

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Edit this entry  
07
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★
Edit this entry  
07
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
How to Die Young in Manila

How to Die Young in Manila

2020
×
Edit this entry  
04
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★½
Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Comrades, Almost a Love Story

Comrades, Almost a Love Story

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Act of Killing

The Act of Killing

2012
×
★★★½
Edit this entry