• Nope

    ★★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Fire Island

    ★★★★

  • I Want You Back

    ★★★

  • Marry Me

    ★★

  • Beanie Mania

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • The Housewives of the North Pole

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • TINA

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Mank

    ★★

  • Holidate

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Savage X Fenty Show Vol. 2

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Chemical Hearts

  • Black Is King

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Mulan

    ★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★½

  • Dolly Parton: Here I Am

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Downton Abbey

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • Quién te cantará

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • Teen Spirit

    ★★½