• Super Mario Bros.

  • Avatar: The Way of Water

  • Paws of Fury: The Legend of Hank

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • The Batman

  • West Side Story

  • Clifford the Big Red Dog

  • The Suicide Squad

  • The French Dispatch

  • The Boss Baby: Family Business

  • Chaos Walking

  • A New Year's Resolution

  • Wonder Woman 1984

  • The New Mutants

  • Love Under the Olive Tree

  • Trolls World Tour

  • Mulan

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • A summoning...

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • The Turning

  • Amazing Winter Romance

  • A Fall from Grace

  • A Beautiful Place to Die: A Martha's Vineyard Mystery

    ★★★

  • Love in Winterland

    ★½

  • Crossword Mysteries: Abracadaver

    ★★

  • Winter in Vail

    ★★★

  • Ilana Glazer: The Planet Is Burning

  • Dolittle

    ★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★

  • A Family Christmas Gift

    ★★½

  • It's Beginning to Look a Lot Like Christmas

    ★★★

  • Christmas On My Mind

    ★★½

  • Double Holiday

    ★★★

  • Cats

    ★★★

  • Angel Falls: A Novel Holiday

    ★★

  • A Cheerful Christmas

    ½

  • Holiday Date

    ★★½

  • Christmas in Montana

    ★★

  • Bombshell

  • 6 Underground

  • Christmas at Dollywood

    ★★

  • Time for You to Come Home for Christmas

    ★★

  • A Homecoming for the Holidays

    ★★

  • A Christmas Love Story

    ★★½

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Christmas Town

  • Sense, Sensibility & Snowmen

    ★★★

  • Christmas in Rome

  • Christmas In Evergreen: Tidings of Joy

    ★½

  • Christmas at the Plaza

  • The Christmas Club

    ★½

  • Check Inn to Christmas

    ½

  • A Christmas Duet

    ★★★

  • Our Christmas Love Song

    ★★½

  • Cherished Memories: A Gift to Remember 2

    ★★½

  • Holiday Hearts

    ★★

  • Christmas at Graceland: Home for the Holidays

    ★★

  • Turkey Drop

  • The Knight Before Christmas

    ★★

  • A Godwink Christmas: Meant For Love

    ★½

  • Write Before Christmas

    ★★

  • Christmas Under the Stars

    ★★½

  • A Christmas Miracle

    ★★½

  • Lady and the Tramp

  • The Mistletoe Secret

    ★★

  • Picture a Perfect Christmas

    ★★

  • Holiday for Heroes

    ★★½

  • Let It Snow

    ★★★