Sort by

Siân has logged 73 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Gooby

Gooby

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Canvas

Canvas

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Monkey Shines

Monkey Shines

1988
×
Read the review Edit this entry  
20
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gigli

Gigli

2003
×
Read the review Edit this entry  
13
EverAfter

EverAfter

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The High Note

The High Note

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lake Placid

Lake Placid

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Defending Jacob

Defending Jacob

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
88 Minutes

88 Minutes

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jack Frost

Jack Frost

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Walk to Remember

A Walk to Remember

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Meet the Fockers

Meet the Fockers

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Penelope

Penelope

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry