Sort by
  • Polite Society

    ★★★★

  • M3GAN

    ★★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Disney Channel's Theme: A History Mystery

    ★★★★

  • Falling for Christmas

    ★★

  • Don't Worry Darling

    ½

  • Barbarian

    ★★★½

  • After Ever Happy

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Last Night in Soho

  • After We Fell

    ½

  • Enemies of the State

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • After

    ½

  • Free Solo

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Fifty Shades of Grey

    ½

  • Love, Rosie

  • Backcountry

    ½

  • Divergent

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★★

  • Bride Wars

    ★★★

  • High School Musical

    ★★★★★

  • The Life Aquatic with Steve Zissou

    ★★★★

  • Hotel Rwanda

  • Saved!

    ★★★★

  • Monster

    ★★★

  • Party Monster

    ★★★½

  • The Room

    ★★★★★

  • White Oleander

    ★★★

  • My Big Fat Greek Wedding

    ★★★½

  • Josie and the Pussycats

    ★★★★★

  • Girl, Interrupted

    ★★★★★

  • The Virgin Suicides

    ★★★★½

  • Election

    ★★★

  • I Know What You Did Last Summer

    ★★

  • Perfect Blue

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★★

  • Bound

    ★★★★½

  • Fargo

    ★★★★

  • The Net

  • Kids

    ★★★★★

  • La Haine

  • Serial Mom

    ★★★★

  • Super Mario Bros.

    ★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Misery

    ★★★★

  • When Harry Met Sally...

    ★★★★★

  • My Neighbor Totoro

    ★★★★★

  • Women on the Verge of a Nervous Breakdown

    ★★★★★

  • A Nightmare on Elm Street

    ★★★½

  • Paris, Texas

    ★★★★

  • Possibly in Michigan

    ★★★

  • The Thing

    ★★★★

  • Possession

    ★★★★

  • Nine to Five

    ★★★★★

  • The Shining

    ★★★★★

  • Alien

    ★★★★

  • Female Trouble

    ★★★½

  • The Texas Chain Saw Massacre

    ★★★

  • The Holy Mountain

    ★★★★★

  • Rosemary's Baby

    ★★★★½

  • 2001: A Space Odyssey

    ★★★★

  • Psycho

    ★★★★

  • North by Northwest

    ★★★★★

  • 12 Angry Men

    ★★★★½

  • Casablanca

    ★★★★★