• Beavis and Butt-Head Do the Universe

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★½

  • Kimi

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Mad God

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Black Widow

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Far From the Tree

    ★★★★

  • The Lost Leonardo

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★★½

  • Long Toast

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★½

  • Mank

    ★★★

  • Earwig and the Witch

  • What the Constitution Means to Me

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Truman & Tennessee: An Intimate Conversation

    ★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★½

  • One Night in Miami...

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Class Action Park

    ★★★

  • Tenet

    ★★

  • Hamilton

    ½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Greyhound

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • Kapaemahu

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★

  • Onward

    ★★★

  • Lamp Life

    ★½

  • Gretel & Hansel

  • The Father

    ★★★★½

  • Wendy

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Save Yourselves!

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Cuties

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½