• Our Father

    ★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

  • The Northman

    ★★★★

  • The Bad Guys

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Snowland

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • Haulout

    ★★★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Fresh

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Dirndlschuld

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • The Beatles: Get Back

  • The Last Robbery

  • Encanto

    ★★★½

  • Party Poster

    ★★★★★

  • Letter from Eusapia

  • No Time to Die

  • The Many Saints of Newark

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★½

  • Belfast

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★

  • The Sun Rises Down Below

  • Not a Word of Truth

  • Boiling Point

    ★★★½

  • How Do You Measure a Year?

  • Love, Dad

    ★★★★★

  • In Flow of Words

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

  • Memoria

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Lamb

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Compartment No. 6

    ★★★½

  • Where Is Anne Frank

  • After Yang

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Cow

  • Black Notebooks

    ★★★

  • Let It Be Morning

    ★★★

  • Annette

    ½

  • Legend of Destruction

    ★★★★

  • Luca

    ★★½

  • Cruella

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • When the Sea Sends Forth a Forest

    ★★

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

  • Nobody

    ★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

  • Your Street

    ★★★½

  • On the Count of Three

    ★★★½

  • CODA

    ★★★

  • Flee

    ★★★★

  • When We Were Bullies

    ★★★★½

  • WandaVision

  • Throat Notes

  • Wonder Woman 1984

  • Mank

    ★★½