RSS feed for shauna_d
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Turning

The Turning

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
M.O.M. Mothers of Monsters

M.O.M. Mothers of Monsters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A.M.I.

A.M.I.

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Head Count

Head Count

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ma

Ma

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
#FollowMe

#FollowMe

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
New Year, New You

New Year, New You

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Halloween at Aunt Ethel's

Halloween at Aunt Ethel's

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Dybbuk Box: True Story of Chris Chambers

Dybbuk Box: True Story of Chris Chambers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Sand

The Sand

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
IO

IO

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Southbound

Southbound

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Absentia

Absentia

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Await Further Instructions

Await Further Instructions

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Haunting

The Haunting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
First Man

First Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jeruzalem

Jeruzalem

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Would You Rather

Would You Rather

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★
Edit this entry  
26
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry