RSS feed for shaunline

shaunline has logged 74 entries for films during 2003.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Rocky Mountain Holiday with John Denver and the Muppets

Rocky Mountain Holiday with John Denver and the Muppets

1983
×
★★★
Edit this entry  
29
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Winged Migration

Winged Migration

2001
×
★★★★
Edit this entry  
11
Comedian

Comedian

2002
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Kid Stays in the Picture

The Kid Stays in the Picture

2002
×
★★★★
Edit this entry  
02
City By The Sea

City By The Sea

2002
×
★★½
Edit this entry  
01
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★½
Edit this entry  
30
Bruce Almighty

Bruce Almighty

2003
×
★★★
Edit this entry  
28
Raising Victor Vargas

Raising Victor Vargas

2002
×
★★★★
Edit this entry  
21
Bowling for Columbine

Bowling for Columbine

2002
×
★★★★
Edit this entry  
21
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
★★★
Edit this entry  
17
The Italian Job

The Italian Job

2003
×
★★★
Edit this entry  
15
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★★
Edit this entry  
14
Roger Dodger

Roger Dodger

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Edit this entry  
10
Whale Rider

Whale Rider

2002
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Edit this entry  
07
Confessions of a Dangerous Mind

Confessions of a Dangerous Mind

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Hulk

Hulk

2003
×
★★
Edit this entry  
24
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★★
Edit this entry  
17
Live Flesh

Live Flesh

1997
×
★★½
Edit this entry  
14
Romance

Romance

1999
×
★★½
Edit this entry  
09
Rabbit-Proof Fence

Rabbit-Proof Fence

2002
×
★★★★
Edit this entry  
08
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Possession

Possession

2002
×
★★★
Edit this entry  
20
Two Weeks Notice

Two Weeks Notice

2002
×
★★
Edit this entry  
16
Real Women Have Curves

Real Women Have Curves

2002
×
★★★★
Edit this entry  
14
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Citizen Ruth

Citizen Ruth

1996
×
★★★½
Edit this entry  
12
Auto Focus

Auto Focus

2002
×
★★★½
Edit this entry  
09
Undercover Brother

Undercover Brother

2002
×
★★★
Edit this entry  
05
The Man Who Would Be King

The Man Who Would Be King

1975
×
★★★★
Edit this entry  
04
Amores Perros

Amores Perros

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Sirens

Sirens

1993
×
★★★
Edit this entry  
23
Daredevil

Daredevil

2003
×
★★½
Edit this entry  
22
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★
Edit this entry  
17
To Kill a Mockingbird

To Kill a Mockingbird

1962
×
★★★★
Edit this entry  
16
American Wedding

American Wedding

2003
×
★★★½
Edit this entry  
15
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Scarlet Diva

Scarlet Diva

2000
×
★★★
Edit this entry  
09
Malena

Malena

2000
×
★★★
Edit this entry  
27
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★
Edit this entry  
25
Sex and Lucía

Sex and Lucía

2001
×
★★★½
Edit this entry  
21
Shanghai Knights

Shanghai Knights

2003
×
★★★½
Edit this entry  
20
Full Frontal

Full Frontal

2002
×
★★★½
Edit this entry  
03
Spellbound

Spellbound

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★
Edit this entry  
20
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★★
Edit this entry  
12
Killing Me Softly

Killing Me Softly

2002
×
★½
Edit this entry