RSS feed for shaunline

shaunline has logged 58 entries for films during 2010.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
27
I'm Still Here

I'm Still Here

2010
×
★★★★
Edit this entry  
26
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Edit this entry  
21
Please Give

Please Give

2010
×
★★★★
Edit this entry  
18
Exit Through the Gift Shop

Exit Through the Gift Shop

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Get Him to the Greek

Get Him to the Greek

2010
×
★★★
Edit this entry  
28
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
27
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★
Edit this entry  
19
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Edit this entry  
15
Horton Hears a Who!

Horton Hears a Who!

2008
×
★★★½
Edit this entry  
11
Sugar

Sugar

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
01
MacGruber

MacGruber

2010
×
★★★
Edit this entry  
06
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Edit this entry  
16
Date Night

Date Night

2010
×
★★★½
Edit this entry  
11
Soylent Green

Soylent Green

1973
×
★★★★
Edit this entry  
02
Invictus

Invictus

2009
×
★★★★
Edit this entry  
22
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Kids Are All Right

The Kids Are All Right

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Greenberg

Greenberg

2010
×
★★★★
Edit this entry  
14
Lean On Me

Lean On Me

1989
×
★★★
Edit this entry  
13
Hot Tub Time Machine

Hot Tub Time Machine

2010
×
★★★½
Edit this entry  
10
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★
Edit this entry  
03
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★
Edit this entry  
24
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★★
Edit this entry  
12
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Edit this entry  
03
Year One

Year One

2009
×
★½
Edit this entry  
28
A Close Shave

A Close Shave

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Wrong Trousers

The Wrong Trousers

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
28
A Grand Day Out

A Grand Day Out

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Cold Souls

Cold Souls

2009
×
★★★★
Edit this entry  
20
Day & Night

Day & Night

2010
×
★★★★
Edit this entry  
20
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Final Flesh

Final Flesh

2009
×
½
Edit this entry  
20
I Am Trying to Break Your Heart: A Film About Wilco

I Am Trying to Break Your Heart: A Film About Wilco

2002
×
★★★★
Edit this entry  
13
An Education

An Education

2009
×
★★★★
Edit this entry  
13
Crazy Heart

Crazy Heart

2009
×
★★★★
Edit this entry  
16
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★
Edit this entry  
12
Fletch

Fletch

1985
×
★★★★
Edit this entry  
07
Trapped in the Closet: Chapters 1-12

Trapped in the Closet: Chapters 1-12

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Anatomy of a Murder

Anatomy of a Murder

1959
×
★★★★★
Edit this entry  
01
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★★
Edit this entry  
17
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★★
Edit this entry  
10
Carnal Knowledge

Carnal Knowledge

1971
×
★★★★
Edit this entry  
04
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Extract

Extract

2009
×
★★★
Edit this entry  
21
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Invention of Lying

The Invention of Lying

2009
×
★★★
Edit this entry  
27
Zero Effect

Zero Effect

1998
×
★★★★
Edit this entry