RSS feed for shaunline

shaunline has logged 20 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
May It Last: A Portrait of the Avett Brothers

May It Last: A Portrait of the Avett Brothers

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Futile and Stupid Gesture

A Futile and Stupid Gesture

2018
×
★★½
Edit this entry  
24
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dean

Dean

2016
×
★★½
Edit this entry  
15
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Brad's Status

Brad's Status

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★½
Edit this entry  
04
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
¡Three Amigos!

¡Three Amigos!

1986
×
★★★
Edit this entry