RSS feed for shaunline

shaunline has logged 41 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Wanderers

The Wanderers

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Maestro

Maestro

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hors piste

Hors piste

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Bird & The Whale

The Bird & The Whale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Henrietta Bulkowski

Henrietta Bulkowski

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Memorable

Memorable

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sister

Sister

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Daughter

Daughter

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Nefta Football Club

Nefta Football Club

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Saria

Saria

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Neighbors' Window

The Neighbors' Window

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Brotherhood

Brotherhood

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Sister

A Sister

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Body Heat

Body Heat

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Flight of the Navigator

Flight of the Navigator

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dear Basketball

Dear Basketball

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
THX 1138

THX 1138

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ricki and the Flash

Ricki and the Flash

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Brewster McCloud

Brewster McCloud

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
1917

1917

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mystery Team

Mystery Team

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bachelor Party

Bachelor Party

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Apple Dumpling Gang

The Apple Dumpling Gang

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry