RSS feed for shaunline

shaunline has logged 194 entries for films rated ★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Tag

Tag

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Early Man

Early Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mississippi Grind

Mississippi Grind

2015
×
★★★
Edit this entry  
10
Smokey and the Bandit

Smokey and the Bandit

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Geri's Game

Geri's Game

1997
×
★★★
Edit this entry  
17
Tin Toy

Tin Toy

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Robbery

The Robbery

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
Thunder Road

Thunder Road

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Sandlot

The Sandlot

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kodachrome

Kodachrome

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
American Made

American Made

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★
Edit this entry  
05
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Three Caballeros

The Three Caballeros

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The House

The House

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
May It Last: A Portrait of the Avett Brothers

May It Last: A Portrait of the Avett Brothers

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
¡Three Amigos!

¡Three Amigos!

1986
×
★★★
Edit this entry  
27
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
Prep & Landing

Prep & Landing

2009
×
★★★
Edit this entry  
19
Nerve

Nerve

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
La Bamba

La Bamba

1987
×
★★★
Edit this entry  
10
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lost Weekend

The Lost Weekend

1945
×
★★★
Edit this entry  
12
Margot at the Wedding

Margot at the Wedding

2007
×
★★★
Edit this entry  
16
James and the Giant Peach

James and the Giant Peach

1996
×
★★★
Edit this entry  
30
American Heart

American Heart

1992
×
★★★
Edit this entry  
18
Masterminds

Masterminds

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★
Edit this entry  
20
Lemon

Lemon

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★
Edit this entry  
30
Sisters

Sisters

2015
×
★★★
Edit this entry  
18
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Edit this entry  
10
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
Love & Friendship

Love & Friendship

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
Frozen

Frozen

2013
×
★★★
Edit this entry  
19
Café Society

Café Society

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★
Edit this entry  
01
Adult Beginners

Adult Beginners

2014
×
★★★
Edit this entry  
28
Digging for Fire

Digging for Fire

2015
×
★★★
Edit this entry  
18
The Overnight

The Overnight

2015
×
★★★
Edit this entry