RSS feed for shaunline

shaunline has logged 344 entries for films rated ★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Five Came Back

Five Came Back

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Cameraperson

Cameraperson

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★★
Edit this entry  
04
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Asphalt Jungle

The Asphalt Jungle

1950
×
★★★★
Edit this entry  
15
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★
Edit this entry  
13
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Wrong Man

The Wrong Man

1956
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Justin Timberlake + The Tennessee Kids

Justin Timberlake + The Tennessee Kids

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Real Life

Real Life

1979
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

1962
×
★★★★
Edit this entry  
18
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Natural

The Natural

1984
×
★★★★
Edit this entry  
15
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
22
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Experimenter

Experimenter

2015
×
★★★★
Edit this entry  
10
Don't Think Twice

Don't Think Twice

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
My Blind Brother

My Blind Brother

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Contemporary Color

Contemporary Color

2016
×
★★★★
Edit this entry