• Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Us

    ★★★

  • Vice

    ★★★

  • Aquaman

    ★★★★★

  • Upgrade

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Blade Runner 2049

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Edge of Tomorrow

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • Dredd

    ★★★★

  • Horrible Bosses

    ★★★

  • Unstoppable

    ★★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

  • The Green Mile

    ★★★★★

  • Heat

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★★

  • The Abyss

    ★★★★★

  • 12 Angry Men

    ★★★★★