RSS feed for shaunswift
  • Skull

    ★★★

  • Capone

    ★★★

  • Arkansas

    ★★★

  • All Day and a Night

    ★★★

  • Hollywood

    ★★½

  • Extraction

    ★★★½

  • Coffee & Kareem

    ★½

  • The Way Back

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • John Henry

    ★★½

  • Goldman v Silverman

  • Underwater

    ★★★★

  • The Grudge

    ★★★½

  • Black Christmas

  • 1917

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★

  • QT8: The First Eight

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • VFW

    ★★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★★

  • 3 from Hell

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Judy

    ★★★★

  • The Fanatic

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Sextuplets

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★★

  • Itsy Bitsy

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Verotika

    ★½

  • Satanic Panic

    ★★★

  • Ma

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★½

  • Bit

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • First Love

    ★★★★

  • The Gangster, the Cop, the Devil

    ★★★★½

  • Brightburn

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Come to Daddy

    ★★★½

  • Bliss

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Depraved

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★½

  • The Highwaymen

    ★★★

  • Red 11

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Dumbo

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★

  • Long Shot

    ★★★

  • Cold Pursuit

    ★★★

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★★

  • Troop Zero

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • The Vast of Night

    ★★½