Sort by

Shawn has logged 368 entries for films during 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Interview

The Interview

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kung Fu Panda Holiday

Kung Fu Panda Holiday

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Madagascar Penguins in a Christmas Caper

The Madagascar Penguins in a Christmas Caper

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dragons: Gift of the Night Fury

Dragons: Gift of the Night Fury

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pride

Pride

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Merry Madagascar

Merry Madagascar

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sin City

Sin City

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bruce Almighty

Bruce Almighty

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Elf: Buddy's Musical Christmas

Elf: Buddy's Musical Christmas

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Caddyshack

Caddyshack

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Musei Vaticani 3D

Musei Vaticani 3D

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Knights of Badassdom

Knights of Badassdom

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Toy Story That Time Forgot

Toy Story That Time Forgot

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Marvel One-Shot: Agent Carter

Marvel One-Shot: Agent Carter

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
From Dusk Till Dawn 2: Texas Blood Money

From Dusk Till Dawn 2: Texas Blood Money

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Disconnect

Disconnect

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kingpin

Kingpin

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Batman

Batman

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Book of Life

The Book of Life

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
St. Vincent

St. Vincent

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry