RSS feed for Shawn

Shawn has logged 231 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Batman Unlimited: Animal Instincts

Batman Unlimited: Animal Instincts

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Batman Unlimited: Monster Mayhem

Batman Unlimited: Monster Mayhem

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Batman: Gotham Knight

Batman: Gotham Knight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Man Who Invented Christmas

The Man Who Invented Christmas

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Big

Big

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Rider

The Rider

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dragons: Gift of the Night Fury

Dragons: Gift of the Night Fury

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bad Santa 2

Bad Santa 2

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Marine Life Interviews

Marine Life Interviews

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Piper

Piper

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Deadpool: No Good Deed

Deadpool: No Good Deed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dude, Where's My Car?

Dude, Where's My Car?

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Braindead

Braindead

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Partysaurus Rex

Partysaurus Rex

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Small Fry

Small Fry

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hawaiian Vacation

Hawaiian Vacation

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry