Sort by

Shawn has logged 115 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Stolen

Stolen

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ice Age: Continental Drift

Ice Age: Continental Drift

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Paul

Paul

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Walk in the Woods

A Walk in the Woods

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Firestarter

Firestarter

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Amos & Andrew

Amos & Andrew

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Grand Isle

Grand Isle

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Next

Next

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Humanity Bureau

The Humanity Bureau

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Kid

The Kid

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jack the Giant Slayer

Jack the Giant Slayer

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Gone in Sixty Seconds

Gone in Sixty Seconds

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Date Night

Date Night

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
To: Gerard

To: Gerard

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Family Movie Night: Little Red Bronana Bread

Family Movie Night: Little Red Bronana Bread

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dear Diary: World's First Pranks

Dear Diary: World's First Pranks

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Croods

The Croods

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Morbius

Morbius

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ice Age: Collision Course

Ice Age: Collision Course

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Rage

Rage

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Silencing

The Silencing

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Sorcerer's Apprentice

The Sorcerer's Apprentice

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Windshield Wiper

The Windshield Wiper

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bestia

Bestia

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Affairs of the Art

Affairs of the Art

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
BoxBallet

BoxBallet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry