Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Public Housing

Public Housing

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hustle

Hustle

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Store

The Store

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
After the Sunset

After the Sunset

2004
×
★★
Edit this entry  
22
Belfast, Maine

Belfast, Maine

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Melinda and Melinda

Melinda and Melinda

2004
×
★★
Edit this entry  
19
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★
Edit this entry  
18
Benediction

Benediction

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
The Bridges of Madison County

The Bridges of Madison County

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Zoo

Zoo

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
National Gallery

National Gallery

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★★
Edit this entry  
31
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★½
Edit this entry  
28
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
★★★½
Edit this entry  
26
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★
Edit this entry  
25
Benediction

Benediction

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Central Park

Central Park

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
High School II

High School II

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Seraphita's Diary

Seraphita's Diary

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kate Plays Christine

Kate Plays Christine

2016
×
★★½
Edit this entry  
18
Model

Model

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Procession

Procession

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kati with an I

Kati with an I

2010
×
★★★½
Edit this entry  
11
Fake It So Real

Fake It So Real

2011
×
★★★½
Edit this entry  
10
Actress

Actress

2014
×
★★★½
Edit this entry  
08
Ascension

Ascension

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Manoeuvre

Manoeuvre

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★½
Edit this entry  
29
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★★★½
Edit this entry  
28
Le quattro volte

Le quattro volte

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Aquarius

Aquarius

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★
Edit this entry  
21
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
★★★½
Edit this entry  
19
Monrovia, Indiana

Monrovia, Indiana

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Thrilling Bloody Sword

Thrilling Bloody Sword

1981
×
★★★★
Edit this entry  
14
Sunset Song

Sunset Song

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Orly

Orly

2010
×
★★★
Edit this entry  
12
All I Desire

All I Desire

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Life Without Principle

Life Without Principle

2011
×
★★★½
Edit this entry  
06
Before We Vanish

Before We Vanish

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Three

Three

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
A Dangerous Method

A Dangerous Method

2011
×
★★★★
Edit this entry  
03
RRR

RRR

2022
×
★★★★½
Edit this entry