• The Green Knight

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Murder Among the Mormons

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Méliès Mystery

    ★★★★

  • Burrow

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • A Recipe for Seduction

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Two Distant Strangers

  • Jiu Jitsu

    ½

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★½

  • Spontaneous

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★

  • The Brilliant Biograph: Earliest Moving Images of Europe (1897-1902)

  • Hamilton

  • If Anything Happens I Love You

  • Mae West: Dirty Blonde

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • The Present

  • Disclosure

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Coded Bias

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • The Fighting Preacher

    ★½

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ★★

  • Always Be My Maybe

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • A Love Song for Latasha

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Reconstruction: America After the Civil War

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • The Hole in the Ground

    ★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Stan & Ollie

    ★★★½