ShawnHallz has logged 21 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Mummy

The Mummy

1932
×
★★★½
Edit this entry  
31
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★½
Edit this entry  
28
The Blackbird

The Blackbird

1926
×
★★★★
Edit this entry  
26
Not So Dumb

Not So Dumb

1930
×
★½
Edit this entry  
24
Mystery of the Wax Museum

Mystery of the Wax Museum

1933
×
★★★★
Edit this entry  
23
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Unholy Three

The Unholy Three

1925
×
★★★½
Edit this entry  
17
Breakfast for Two

Breakfast for Two

1937
×
★★
Edit this entry  
15
Dames

Dames

1934
×
★★★½
Edit this entry  
10
Dracula

Dracula

1931
×
★★★½
Edit this entry  
10
Unjustly Accused

Unjustly Accused

1913
×
★★★
Edit this entry  
09
A Romance of the Redwoods

A Romance of the Redwoods

1917
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Devious Path

The Devious Path

1928
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Apaches of Athens

The Apaches of Athens

1930
×
★★★★
Edit this entry  
06
Kill or Cure

Kill or Cure

1921
×
★★★
Edit this entry  
06
Czech Castles and Palaces

Czech Castles and Palaces

1916
×
Edit this entry  
05
Toodles, Tom and Trouble

Toodles, Tom and Trouble

1915
×
Edit this entry  
05
Where Lights Are Low

Where Lights Are Low

1921
×
★★½
Edit this entry  
05
The Brilliant Biograph: Earliest Moving Images of Europe (1897-1902)

The Brilliant Biograph: Earliest Moving Images of Europe (1897-1902)

2020
×
Edit this entry  
04
National Customs

National Customs

1935
×
★½
Edit this entry  
03
Penrod and Sam

Penrod and Sam

1923
×
★★★½
Edit this entry