Shawn has logged 34 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Palm Beach Story

The Palm Beach Story

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Daisy Doodad's Dial

Daisy Doodad's Dial

1914
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Edit this entry  
28
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Tai-Chi Master

Tai-Chi Master

1993
×
Edit this entry  
26
Faust

Faust

1926
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jiu Jitsu

Jiu Jitsu

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
25
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★½
Edit this entry  
24
Salomé

Salomé

1922
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Peter Pan

Peter Pan

1924
×
★★★½
Edit this entry  
22
Le Grand Méliès

Le Grand Méliès

1952
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Great McGinty

The Great McGinty

1940
×
★★½
Edit this entry  
18
Joan of Arc

Joan of Arc

1900
×
Edit this entry  
18
Robinson Crusoe

Robinson Crusoe

1902
×
Read the review Edit this entry  
16
Shiraz: A Romance of India

Shiraz: A Romance of India

1928
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Christmas in July

Christmas in July

1940
×
★★½
Edit this entry  
14
Riders of the Purple Sage

Riders of the Purple Sage

1925
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Appaloosa

Appaloosa

2008
×
★★
Edit this entry  
13
Whimsical Illusions

Whimsical Illusions

1909
×
Edit this entry  
13
The Diabolic Tenant

The Diabolic Tenant

1909
×
Edit this entry  
13
Inventor Crazybrains and His Wonderful Airship

Inventor Crazybrains and His Wonderful Airship

1906
×
Edit this entry  
13
The Infernal Cauldron

The Infernal Cauldron

1903
×
Edit this entry  
13
The Pillar of Fire

The Pillar of Fire

1899
×
Edit this entry  
11
Imitation of Life

Imitation of Life

1934
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Eleven P.M.

Eleven P.M.

1928
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Man Who Would Be King

The Man Who Would Be King

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Shane

Shane

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Murder Among the Mormons

Murder Among the Mormons

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tramp Strategy

Tramp Strategy

1911
×
Edit this entry  
02
A Fool and His Money

A Fool and His Money

1912
×
Edit this entry  
01
Simba: The King of the Beasts

Simba: The King of the Beasts

1928
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jack the Kisser

Jack the Kisser

1907
×
★½
Edit this entry