• Turning Red

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★

  • Dear Evan Hansen

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★

  • The Jinkx & DeLa Holiday Special

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Hamilton

    ½

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Cats

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★★★

  • Dumplin'

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★

  • Falsettos filmed live on broadway

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Where the Wild Things Are

    ★★★★

  • Twilight

    ★★★

  • Company

    ★★★★

  • Hairspray

    ★★★★

  • Mean Girls

    ★★★★★

  • The Cat in the Hat

    ★★★

  • Legally Blonde

    ★★★★

  • Faustina

  • The Muppet Christmas Carol

    ★★★★★

  • The Rocky Horror Picture Show

    ★★★★★

  • Romeo and Juliet

    ★★★