• Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • Morbius

    ½

  • Deep Water

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • ASSEMBLED: The Making of Eternals

  • The Outfit

    ★★½

  • Uncharted

    ★★½

  • Marry Me

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★½

  • ASSEMBLED: The Making of Hawkeye

  • Pam & Tommy

    ★★★

  • We Need to Talk About Cosby

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★½

  • Am I Ok?

    ★★★½

  • Dual

    ★★★

  • Resurrection

    ★★★

  • Fresh

    ★★★

  • Honoring a Broadway Legacy: Behind the Scenes of tick, tick...Boom!

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★½

  • Scream

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The King's Man

    ★★

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

  • Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Being the Ricardos

    ★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Diary of a Wimpy Kid

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Anything Goes

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • South Park: Post COVID

  • Hawkeye

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★½

  • Malfunction: The Dressing Down of Janet Jackson

  • Porcelain DeLorean

    ★★★★½

  • Sing 2

    ★½

  • The Simpsons in Plusaversary

  • Olaf Presents

  • Ciao Alberto

  • Marvel Studios' 2021 Disney+ Day Special

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Army of Thieves

    ★★½

  • Eternals

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Antlers

    ★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★½

  • The Rescue

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

  • The Addams Family 2

    ★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Wolf

    ★★★½

  • Silent Night

    ★★

  • Charlotte

    ★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • The Desperate Hour

    ★★

  • The Middle Man

    ★★½

  • The Humans

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Forgiven

    ★★½

  • Come From Away

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★