Sort by

Shawn has logged 414 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Karen

Karen

2021
×
Edit this entry  
31
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

2021
×
Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Sing 2

Sing 2

2021
×
★½
Edit this entry  
26
Candyman

Candyman

1992
×
★★★
Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Vivo

Vivo

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
Karen

Karen

2021
×
Edit this entry  
22
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★½
Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
Edit this entry  
16
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
CODA

CODA

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
14
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
13
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★
Edit this entry  
04
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
Edit this entry  
02
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
South Park: Post COVID

South Park: Post COVID

2021
×
Edit this entry  
01
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read prior review Edit this entry  
26
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
Edit this entry  
24
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★½
Edit this entry  
23
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry