• The Twins

    ★★★

  • Lop & Ochō

    ★★★

  • T0-B1

    ★★★½

  • Monumentality

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Titane

    ★★★½

  • BLU

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Long Toast

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • Soul

    ★★★

  • Adventure Time: Distant Lands

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • Horse Girl

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Zola

    ★★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jesus Is King

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Ma

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Guava Island

    ★★★★

  • Us

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • When I Get Home

    ★★★★½

  • Paddleton

    ★★★★½

  • Alita: Battle Angel

  • Velvet Buzzsaw

    ½

  • Greener Grass

    ★★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • Fyre

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Beauty is in the Eye of the Beholder

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

  • Venom

  • Green Book

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

  • Cam

  • Ant-Man and the Wasp

  • Incredibles 2

    ★★★½